Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji

OK, zamknij
Holiday Inn

Cracow Art Gallery

głowy zbiorcze a4Głowy Wawelskie – W latach 1530 / 1535 w renesansowym pałacu Zamku Królewskiego na Wawelu powstała dla celów dyplomatycznych i reprezentacyjnych Sala Poselska. Sufit tej sali zdobi wspaniale rzeźbiony i malowany strop kasetonowy. Pomiędzy złoconymi rozetami i herbami Królestwa Polski, Litwy i Sforzów umieszczono niezwykłą galerię rzeźbionych głów naturalnej wielkości, wykonanych w drewnie lipowym.Przedstawiały one współczesne postaci związane z Zamkiem na Wawelu i życiem dyplomatycznym Królestwa Polskiego. Był to wspólny artystyczny pomysł pary królewskiej Bony Sforzy i Zygmunta I Starego. Pierwotnie głów tych było sto dziewięćdziesiąt cztery. Do naszych czasów zachowło się ich jedynie trzydzieści. Prezentujemy Państwu malarską wersję tej rzeźbiarskiej kolekcji. Obrazy te są autorstwa arch. art. malarza Tomasza Cieplinskiego.

 

 

tomasz-cieplinskiTomasz Ciepliński – urodził się w Krakowie i tu dojrzewały jego fascynacje sztuką i architekturą. Miał olbrzymie szczęście, że jako młody człowiek mógł uczestniczyć w pracach tak wielkich artystów jak Józef Szajna i Marian Kruczek, oraz być później uczniem prof. Krystyny Wróblewskiej. W 1978 r. ukończył wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Jego praca magisterska została nagrodzona przez Prezydenta Miasta Krakowa tytułem : „Najlepszy Dyplom Magisterski” uczelni krakowskich.
Swoje prace Tomasz Ciepliński prezentował między innymi w Galerii KOHUT w Hamburgu, Galerii PRESTIGE w Paryżu, w Polski Instytucie Kultury w Pradze, Paryżu i Brukseli. Prace jego prezentowane były również w Kancelaii Adwokackiej Mc Dermott Will & Emery Stenbrook w Brukseli oraz w Kancelarii Adwokackiej Shulte, Rotch & Zabel w Londynie i Nowym Yorku.
W 2009 roku, Tomasz Ciepliński prezentował swoje prace na autorskiej wystawie w Galerii WILANÓW w Warszawie oraz na zaproszenie Jego Ekscelencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych Victora Ascha w jego Rezydencji w Warszawie.
W 2012 roku, Tomasz Ciepliński zaprezentował swoje prace malarskie i grafiki na indywidualnej wystawie w Warsaw Art Gallery w Hotelu Marriott w Warszawie.
Stale współpracuje z Galerią AG w Krakowie.
Adres strony: http://tcieplinski.pl/

 

 

kanty

Jan Kanty Pawluśkiewicz – kompozytor muzyki teatralnej, filmowej oraz piosenek, a także malarz specjalizujący się w technice żel-art. Urodził się w Nowym Targu. Absolwent średniej szkoły muzycznej oraz Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Malarstwo to jedna z pasji Jana Kantego Pawluśkiewicza. Jest twórcą techniki żel-art, która polega na wypełnianiu obrazów pojedynczymi kropkami żelowymi.
Adres strony: http://pawluskiewicz.pl/